O blogu

…czyli o moim sposobie pokazywania Wam, że świat jest piękny i warty odkrywania!

Blog powstał jako jedno z ujść dla moich licznych pasji. Akurat inspiracją dla niego stały się czytelnictwo, chęć szlifowania umiejętności pisarskich, podróże oraz kultury i kultura. Świat jest piękny, kolorowy i zróżnicowany, a przygoda czai się na każdym kroku (wystarczy uważnie się rozejrzeć). Żałuję, że nie wystarczy mi życia, aby zasmakować go w takim stopniu, w jakim pragnę. Mam nadzieję jednak, że tego czasu wystarczy mi, abym utrzymała to miejsce w takiej kondycji i wigorze, o jakich marzę.

Admiring Diversity to blog podróżniczy o tym, że świat jest piękny i ciekawy, a podróże kształcą i rozwijają. Chcę Cię zainspirować, drogi Czytelniku, do spakowania plecaka i wyruszenia w podróż – nieważne, czy na kraniec świata, czy w głąb siebie. Tworząc tego bloga miałam nadzieję, że wiele osób znajdzie tu interesujące lub nieznane im wcześniej treści, które wzbogacą ich wiedzę, poszerzą horyzonty, jak również wyczulą na, czasami bardzo subtelne, różnice kulturowe. Nie ukrywam, że czułabym się zaszczycona, gdybym zainspirowała chociażby jednego podróżnika do wyruszenia w świat. Starałam się, staram i starać się będę, aby umieszczane tu informacje były rzetelne, zróżnicowane oraz publikowane w regularnych odstępach czasu. Czasami pozwolę sobie na subiektywizm, o! 😉

Pierwotne motto przewodnie bloga:

Świat jest piękny, toteż szkoda czasu na brak szacunku i niewiedzę! 🙂

Kwitnąca Tushetia
Takie widoki dostępne są tylko dla tych, którzy zdecydują się ruszyć w podróż 😉
Zdjęcie zostało wykonane dawno temu, kiedy dopiero uczyliśmy się sztuki podróżowania na naszych pierwszych błędach. Teraz jesteśmy w tym o wiele lepsi, ale nie otrzymaliśmy jeszcze dyplomów – wiele nauki nadal przed nami.

Poznawanie piękna świata nie jest najłatwiejsze, jeżeli cały czas coś nas goni. Można powiedzieć, że już się nieco wyszumiałam i zaczynam wkraczać w nowy obszar podróżowania zwany roboczo „Slow Travel”. Z wiekiem zaczyna doceniać się nieco inne aspekty podróży, nie tylko te sycące oczy. Teraz pragnę odżywiać przede wszystkim swoją duszę i może niekoniecznie nabijać swój licznik kilometrów. Powoli zwracam się w kierunku poznawania świata głębiej niż dalej i jest to dla mnie ogromny krok. Wymaga ode mnie przełamania swojej nieśmiałości i zwolnienia tempa. W nagrodę poznam świat w nowej, równie pięknej odsłonie. Bo świat jest piękny zwłaszcza wtedy, kiedy mamy czas to dostrzec 🙂

Oczywiście, jestem otwarta również na propozycje uczestnictwa w tym projekcie innych pasjonatów, których codziennie zachwyca rzeczywistość. Zapraszam ich gorąco do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce „współpraca”.

Mierzalne cele bloga:

  1. 2500 unikalnych odwiedzin miesięcznie
  2. 250 komentarzy
  3. 250 wpisów

Cele już osiągnięte:

  1. 100 unikalnych odwiedzin miesięcznie (Listopad 2013)
  2. 250 unikalnych odwiedzin miesięcznie (Marzec 2014)
  3. 500 unikalnych odwiedzin miesięcznie (Sierpień 2015)
  4. 1000 unikalnych odwiedzin miesięcznie (Maj 2016)
  5. 100 wpisów (Wrzesień 2016)
  6. 100 komentarzy (Listopad 2016)

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że dzięki moim małym staraniom choć jedna osoba także doszła do wniosku, że świat jest piękny, zróżnicowany i warty odkrywania!

Justyna